Look inside! – Orleans!

Recenzję gry znajdziesz tutaj: Orleans!

Hej!

Tu macie linka do akcji, która ma ruszyć 22.08.

Poniżej znajdziecie trochę zdjęć z tego co wygrzebałem z pudełka gry Orleans. Nie wiem, czy dokładnie tak prezentować się będzie polska wersja po ufundowaniu, ale przynajmniej będziecie mieli jako-taki pogląd na to jak prezentuje się ten tytuł. Nie przedłużając – udanego oglądania ;>

o17xInstrukcja jak instrukcja, podobna do pudełka i tyle. W trzech językach :]

o3xCztery woreczki – dla czterech graczy. Sporo moich współgraczy na nie narzeka, mnie tam się podobają. Przynajmniej są inne niż zwykłe, jednolite.

o30xWorek.

orlyorly1Oto plansza, która podzielona jest na dwie, no może trzy główne sekcje. Z prawej widzicie drogi, rzeki i miasta – tam będziemy podróżować, stawiać domki i zbierać towary. Po lewej zaś jest miejsce na żetony, drewniane znaczniki i kafle odmierzania końca gry. Na kolorowych torach gracze zaznaczają postęp w danej kategorii. Zaś przy dolnej krawędzi jest taki specjalny tor, który dostarcza trochę punktów zwycięstwa – im dalej na nim zajdziemy, tym właściwie lepiej.

o22xPlansze graczy, wyglądają może trochę pstrokato, ale w rzeczywistości nie są zbyt skomplikowane – łatwo je opanować.

o11xDodatkowa plansza ratusza, do pakowania na nią pracowników – za kasę i znaczniki obywateli.

o21xKafle wydarzeń oraz skrótu rundy.

o8xDrewniane pionki i startowe zestawy pracowników w kolorach poszczególnych graczy.

o19xxŻetony zębatek – automatyzacji. Pozwalają usprawnić działania konkretnych akcji na naszej planszy gracza. Przydatna rzecz ;).

o18xTrochę więcej drewna – domki, znaczniki, pionki.

o10xŻetony dóbr, towarów. Dostarczają punkty zwycięstwa na koniec rozgrywki.

o9x

o7xZnaczniki pracowników.o6x

o5xTu już ‚obywatele’ – przydatni z tego względu, że również dostarczają punktów zwycięstwa. Nie do końca łatwo ich zdobyć, ale warto się postarać.

o4xI jeszcze na koniec – żetony kasy. Monetki też dają punkty i często pomagają podczas negatywnych wydarzeń w trakcie rozgrywki.

o16x#takietamarty

Unboxing dokonany dzięki uprzejmości wydawnictwa Baldar. Dzięki!

Print