Look inside! – Ocaleni!

Uwaga, ważne. Materiał reklamowy – egzemplarz gry otrzymałem bezzwrotnie od wydawnictwa Rebel.

Recenzję gry znajdziesz tutaj: Ocaleni

Cześć!

Dziś foto sesja planszóweczki o tytule Ocaleni – polska edycja wydana pod skrzydłami wydawnictwa Rebel. Temat postapo, barwne pudełko i zawartość, sporo znaczników i niemało żetonów oraz kafelków typów przeróżnych. Na zdjęciach zobaczycie jak gra się prezentuje, a recenzja już wkrótce. Tytuł mam już ograny i niedługo zamieszczę spisane wrażenia.

No, to miłego!

Kawałek pudełka i instrukcji. Ta druga sprawiła mi trochę trudności podczas zapoznania, choć reguły nie należą do specjalnie skomplikowanych.

Plansze schronów. To tam gracze będą mogli przechowywać znaczniki Ocalonych, budować pomieszczenia, składować zapasy. Jest na nich też skrót niektórych zasad, który okazał się bardzo przydatny.

To już plansza. Zdziwiłem się, bo nie należy do bardzo dużych. Aczkolwiek jest czytelna i nawet mi się podoba.

Taki tam zoom.

 Kafelki pomieszczeń zaawansowanych. Widać rewers i awers. W pomieszczeniach można umieszczać ocalonych, których trzeba będzie wykarmić w odpowiednim momencie gry. Kafelki zapewniają dodatkowe zdolności.

Widać tu kafelki pomieszczeń podstawowych – można odróżnić je po kolorze. Są też dwa znaczniki: pierwszego gracza oraz alg (służą do obniżania promieniowania w schronie).

Pionki. Cyfry oznaczają ich siłę – od trzy do pięć. Im większa siła tym więcej akcji możne wykonać dana jednostka. Wartości mają również znaczenie przy wywieraniu tzw. presji.

Trochę kart. Część z nich to karty liderów, część to wydarzenia. Są też karty pomocy.

  Kafelki wyposażenia reprezentują przedmioty, które po naprawieniu staną się dostępne do użytku dla posiadacza. Na koniec gry są warte punkty zwycięstwa, a w trakcie mogą być przydatne np. podczas zbierania zasobów.

Żetony zwierzyny. Zdobywając je gracz zyskuje również pożywienie.

Znaczniki. Sporooo znaczników – woda, mikrochipy, konserwy, amunicja, metal, mięso, drewno.

To już znaczniki Ocalonych. Dwustronne. Niewielkie.

I na koniec żetony przeszukiwania. Rozkłada się je w miastach (są dwa). Dzięki przeszukiwaniu można zyskać zasoby, tabletki z alg, czasami można trafić również pustą szafkę…

Dzięki za oglądanie! 🙂

Wpis i zdjęcia dokonane dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebel. Dzięki!