FotoTurlnij – zdjęcia dodatków do gry Orlean.

Uwaga, ważne. Materiał reklamowy – egzemplarze gier otrzymałem bezzwrotnie od wydawnictwa Baldar.

Na mój 'warsztat’ trafiły dodatki do gry planszowej Orlean. Zagrywałem się w podstawkę i jestem szczerze ciekaw, co wprowadzają rozszerzenia. Zanim jednak zagram, złapałem za aparat i zrobiłem trochę zdjęć.

Na fotkach poniżej zobaczycie komponenty i pudełka z obu dodatków: Handel i Intryga oraz Inwazja. Nie są to dodatki samodzielne, do zabawy potrzebna jest wersja podstawowa.

Orlean – Inwazja:

Wieczko jak wieczko, całkiem kolorowe.

’Zorganizowany chaos’.

Mały zoom między innymi na: planszę – z miękkiego i odbijającego światło materiału, na białe znaczniki, pionek cieśli, kafle budynków. Są też kafle Klepsydr, których jest całkiem sporo.

Trochę kart. Podobają mi się, bo są z ładnego, błyszczącego materiału, podobnie jak wspomniana wyżej plansza. Jest troszkę żetonów monet, widać też trochę większe płytki rozszerzeń podpisanych jako Cieśla.

I więcej zbliżeń. Na różne elementy. Karty, małe kafelki Zastępstwa, rozszerzenia do planszy gracza. Jest tego sporo. Przyznam, że całość mi się podoba i dzięki znajomości gry podstawowej, duża część dodatku wydaje mi się czytelna i zrozumiała.

Jeszcze jedno zbliżenie…

   …i to już ujęcia kafelków Klepsydr.

Trochę pozostałych fotek. Znów fragmenty opakowania, trochę kafli budynków, plansze Poparcia i inne, niewielkie elementy.

  Jeszcze kilka zdjęć z kartami. Jeśli dobrze przyjrzeć, widać połysk. Nie wiem jak sprawdzą się w praktyce, ale prezentują się świetnie.

Orlean – Handel i Intryga:

Wieczko.

To już mniejsze rozszerzenie w porównaniu do Inwazji.

Zbliżenie. Karty, żetony Zastępstwa, kafle budynków, kafle Klepsydr.

Kafle Klepsydr, znowu w sporej ilości. Pudełko dość 'chude’, fajne.

Takie tam ujęcia :).

I takie…

I takie.

Dzięki za oglądanie!

Wpis dokonany dzięki uprzejmości wydawnictwa Baldar. Dzięki!